2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning primärleder med lastbilar
Beskrivning: Uddevalla kommun behöver förnya sitt ramavtal gällande snöröjning och halkbekämpning på primärleder i Uddevalla och Ljungskile.
Intern identifierare: SBN/2024:393
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144400 Fordon för väghållning, 45233141 Väghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del