Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial
Referensnummer: 2022/1121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inklusive avropsberättigade myndigheter är i behov av leverantörer som kan tillhandahålla kontorsmaterial och kopieringspapper till Sveriges Domstolar. Leverantören ska kunna leverera till domstolarna i hela landet, från Haparanda till Ystad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30192000 Kontorsmateriel, 30197643 Kopieringspapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen