542888-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Vellinge: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av livsmedel (grossist) till Vellinge kommun
Referensnummer: Un 2022/1211
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av livsmedel (grossist) till olika enheter inom Vellinge kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen