542925-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster – Upphandling av kostdatasystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av kostdatasystem
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett kostadatasystem för utbildningsförvaltningens samtliga kommunala skolor i egen regi med tillagningskök. Kostdatasystemet ska tillhandahålla klimatmodul, näringsberäkningar, livsmedelregister, hantering av recept, måltider och matsedel. Implementering och införande ska ingå i tjänsten.
Intern identifierareUTBF 2025/1454
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av kostdatasystem