542952-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Renovering av befintlig simhall och undervisningsbassäng, Paradiset
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRenovering av befintlig simhall och undervisningsbassäng, Paradiset
BeskrivningUpphandlingen avser en byggentreprenad enligt ett partneringförfarande för renovering av befintlig simhall och undervisningsbassäng i Paradiset i Centrala Örnsköldsvik. Upphandlingen kommer att omfatta två faser där man i fas ett räknar fram en lösning som sedan beslutas politiskt innan man går vidare med fas 2 där man genomför renoveringen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110428:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader, 45453100 Renoveringsarbeten