2. Förfarande
Förfarande
Titel: Schillerska gymnasiet - generalkonsultgrupp för projektering av utökning ventilation och invändig renovering
Beskrivning: Generalkonsultuppdrag i två delar: Först görs en utredning för att säkerställa hur en utökning av ventilationen kan genomföras med beaktning av krav på bevarande, brandsäkerhet och tillgänglighet. Utredningen ska redovisas och godkännas innan uppdraget kan gå vidare med projektering för förfrågningsunderlag för upphandling av en totalentreprenad för utökning ventilation och invändig renovering.
Intern identifierare: SFF-2024-00620
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000