2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beställar- och projektstöd inom entreprenadjuridik och byggadministration för anläggningsentreprenader
Beskrivning: Ramavtalet omfattar bland annat beställar- och projektstöd inom entreprenadjuridik och den administrativa byggprocessen med angränsande områden inom främst anläggningsentreprenad.
Intern identifierare: KS2025/1056
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Beställar- och projektstöd inom entreprenadjuridik och byggadministration för anläggningsentreprenader