543008-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Tilläggsupphandling Terapikapslar, PSMA-11, Piflufolastat (F-18)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTilläggsupphandling Terapikapslar, PSMA-11, Piflufolastat (F-18)
BeskrivningDenna upphandling omfattar leverans av radiofarmaka samt tillhörande kringtjänster enligt nedan: • Avtalsområde C Kapslar för terapi (position 17–19 och 64) • Position 54 PSMA-11 • Position 68 piflufolastat (F-18) Efterfrågat sortiment framgår av Bilaga 2 Artikelspecifikation.
Intern identifierareFSN 2025–0213
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 09344000 Radioisotoper, 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000