Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MFS och Skrivare
Referensnummer: SE 2020/00126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av multifunktionsskrivare (MFS/MFC) och skrivare med tillbehör samt tillhörande tjänster till dessa enheter och syftet är att upphandla en leveranspartner. Leveranspartnern skall besitta kompetens och erfarenhet avseende denna upphandlings omfattning samt fungera som en rådgivande part.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232130 Färgskrivare, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner, 51620000 Installation av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen