543053-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Byggnadsmaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygghandelsvaror 2021
Referensnummer: GNU 2020/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Bygghandelsvaror till kommunerna Avesta, Borlänge, Falun, Hedemora, Ludvika och Säter samt AB Stora Tunabyggen, Gagnefsbostäder AB, Lugnet i Falun AB, AB Hedemorabostäder, Hedemora kommunfastigheter AB och Västerbergslagens utbildningsförbund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspriser bygghandelsvaror Avesta
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44111000 Byggnadsmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bygghandelsvaror till Avesta kommun.
Anbudspriser bygghandelsvaror Borlänge inkl. bolag
Del nr: 2
Bygghandelsvaror till Borlänge kommun samt AB Stora Tunabyggen.
Anbudspriser bygghandelsvaror Falun inkl. bolag
Del nr: 3
Byggmaterial till Falu kommun samt Lugnet i Falun AB.
Anbudspriser bygghandelsvaror Gagnef inkl. bolag
Del nr: 4
Byggmaterial till Gagnef kommun samt Gagnefsbostäder AB.
Anbudspriser bygghandelsvaror Hedemora inkl. bolag
Del nr: 5
Byggmaterial till Hedemora kommun, AB Hedemorabostäder samt Hedemora kommunfastigheter AB.
Anbudspriser bygghandelsvaror Ludvika inkl. bolag
Del nr: 6
Byggmaterial till Ludvika kommun samt Västerbergslagens utbildningsförbund.
Anbudspriser bygghandelsvaror Säter
Del nr: 7
Byggmaterial till Säters kommun.