Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI skötsel och underhåll av fastigheter (bygg och installation)
Referensnummer: 23/135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Akademiska Hus har en bred avtalsportfölj med leverantörer för skötsel och underhåll av sina fastigheter. Syftet med denna RFI är att optimera avtalsportföljen genom att undersöka leverantörsmarknaden och eventuellt hitta synergieffekter mellan vad som idag är olika avtalsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för att undersöka leverantörsmarknaden där Akademiska Hus har behov av externa leverantörer för skötsel och underhåll av sina fastigheter.