Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FM2022-19005 Köp av Galvolaser/Spegellaser
Referensnummer: UH-2022-202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har behov av att utöka sin kapacitet med ytterligare en Galvolaser /Spegellaser vid FMLOG Grafisk Produktion som är internt leverantör av producerat grafiskt material.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42000000 Industrimaskiner, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
En styck Galvolaser/Spegellaser ska upphandlas.