Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital PCR
Referensnummer: UPPH2020-0085
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser två stycken utrustningar för automatiserad ddPCR. Utöver utrustningarna och installation av utrustningarna samt tillhörande mjukvara och utbildning av användare för handhavande av instrumentet ingå. Utrustningarna kommer användas av Klinisk patologi vid Rudbecklaboratoriet, och Klinisk Mikrobiologi, Akademiska sjukhuset.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen