543154-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av hissar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende hisservice, Stockholm
Referensnummer: 1692/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för service; planerat och felavhjälpande underhåll samt ombyggnad, utbyte och renovering av hissar, portar och övriga förvaltningsobjekt inom de fastighetsområden som framgår av förfrågningsunderlaget.
Vidare kan inom ramavtalet avropas mindre ombyggnader