Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård samt fönsterputs Visby Airport
Referensnummer: SDA 2019-01163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar lokalvårdstjänster och fönsterputs på Visby Airport. Åtagandet innebär bl.a. att leverantören har det fulla ansvaret för att planera och disponera de egna resurserna så att avtalad städkvalitet uppnås. Uppdraget innefattar arbete på hög höjd. Avtalsstart beräknas till februari driftstart beräknas till April 2020. Avtalslängden är 2 år med möjlighet till förlängning i upp till 3 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen