Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsåtgärder Eriksbergs bockkran
Referensnummer: 20/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden innefattar hela Eriksbergs Bockkran. Entreprenaden omfattar att utföra underhåll med mera där utvändig ommålning ingår. Underhållet omfattar, förutom målningen, åtgärder avseende belysningsanläggningen i kranen samt ett utbyte av utvändig effektbelysning. Visst plåtarbete med åtgärder på grund av korrosion ingår också.
Objektet är beläget i Göteborg på norra älvstranden. Adress Monsungatan 88 och Ostindiefararen 69.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45442100 Målning, 45442180 Ommålning, 50531400 Reparations- och underhållstjänster avseende kranar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen