543389-2025 - Resultat
Sverige – Taxitjänster – Taxiresor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTaxiresor
BeskrivningTaxiresor i Umeå kommun samt taxiresor på andra orter om det kan erbjudas samt transport av mindre gods i Umeå kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111951:Lot:1