543545-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Markanläggning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markanläggning Entreprenad
Referensnummer: Ten 2018/708
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna entreprenad omfattar ramavtal gällande markarbeten inom Järfälla kommun. Vilken typ av arbeten som kan förekomma framgår av mängdförteckningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45262300 Betongarbeten, 45262510 Stenarbeten, 45262680 Svetsning, 45432112 Stenläggning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen