Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Kaffe
Referensnummer: ÅB 22.006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15861000 Kaffe
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen omfattar leveranser av kaffe till Eskilstuna kommuns omlastningscentral (OLC) för kommunens beställande enheter.
Upphandlingen omfattar inte kaffe med tillhörande produkter för kaffeautomater (vendingmaskiner).
Kontrakt kommer att tecknas med 1 leverantörer under förutsättning att upphandlande myndighet erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen