See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal av kommunikationstjänster. Målet med upphandlingen är att erbjuda verksamheterna inom Högskolan i Borås ett mångsidigt tjänsteutbud som passar dess olika behov inom området. Upphandlingen är indelad i följande delområden: Delområde: Huvudbyrå. Delområde: Medieproduktionsbyrå.
Intern identifierare: 278-24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79416000 Public relations, 92100000 Film- och videotjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde - Huvudbyrå
Beskrivning: Besvaras av anbudsgivare som lämnar anbud på anbudsområde 1;Huvudbyrå.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Besvaras av samtliga anbudsgivare som lämnar anbud.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde - Medieproduktion
Beskrivning: Besvaras av anbudsgivare som lämnar anbud på anbudsområde 2: Medieproduktion.
Huvudklassificering (cpv): 92100000 Film- och videotjänster