543625-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbeten för flerfamiljshus – Ombyggnad Aspen Etapp 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmbyggnad Aspen Etapp 2
BeskrivningProjektet är en totalentreprenad och omfattar renovering/ombyggnation av bostäder och lokaler inom Fastigheten Kv. Aspen 11.Huskropparna är belägna på adress Konsistoriegatan 4 A ( Hus M3), Konsistoriegatan 4 B (Hus M4, M5 och M6), Barfotegatan 1 (Hus L5) och Barfotegatan 7 (Hus L4) i Linköping.
Intern identifierare24/99
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000