543638-2020 - ResultatSverige-Alingsås: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylda matlådor för leverans till brukare
Referensnummer: 2020.240 VON
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kylda matlådor för leverans till brukare inom hemtjänsten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen