543669-2020 - ResultatSverige-Umeå: Glasögon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbets- och skyddsglasögon
Referensnummer: RS 998-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser arbets- och skyddsglasögon för synkrävande arbetsuppgifter och omfattar: Synundersökning, båge och glas, justering samt fodral
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
OPTIKER I LYCKSELE
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33734000 Glasögon, 33735100 Skyddsglasögon, 85160000 Optikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
OPTIKER I MALÅ
Del nr: 2
OPTIKER I SKELLEFTEÅ
Del nr: 3
OPTIKER I STORUMAN
Del nr: 4
OPTIKER I UMEÅ
Del nr: 5
OPTIKER I VILHELMINA
Del nr: 6