543780-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Glasögon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasögon inklusive optikertjänster
Referensnummer: 002/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar följande:
Område A: Terminal- och skyddsglasögon inklusive optikertjänster för medarbetare inkl. optikertjänster
Område B: Glasögon inklusive optikertjänster för medborgare som staden har ansvar för
Välkomna att lämna anbud enligt upphandlingsdokumentet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85160000 Optikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen