543783-2020 - ResultatSverige-Alingsås: Kaffe, te och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffe och te, ekologiskt och etiskt märkt
Referensnummer: 2020.361 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15860000 Kaffe, te och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser inköp av kaffe och te enligt specificerad prislista.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15861000 Kaffe, 15863000 Te
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser inköp att kaffe och te enligt specificerad prislista.