543785-2020 - ResultatSverige-MÖLNDAL: Glas
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av glas
Referensnummer: FAST 2019-01127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14820000 Glas
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av glas till väderskydd för kollektivtrafiken i Västra Götalands Regionen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39299000 Glasvaror, 39299200 Säkerhetsglas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen