543786-2020 - ResultatSverige-HALMSTAD: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygienhjälpmedel
Referensnummer: DNRGS190054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av Hygienhjälpmedel, tillbehör och reservdelar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39113000 Diverse säten och stolar, 44411000 Sanitetsgods
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen