543787-2019 - PlaneringSverige-Göteborg: Glasögon
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI-Glasögon
Referensnummer: 19/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
För att den kommande upphandlingen och ramavtalet ska utformas på ett så affärsmässigt sätt som möjligt för båda parter, vill Inköp och upphandling i den inledande fasen öppna för en dialog med intresserade marknadsaktörer.
RFI:n är inte del av någon upphandling och Inköp och upphandling har inte någon skyldighet att genomföra en upphandling i anslutning till RFI:n.
Vi hoppas att ni vill ta tillfället i akt och ge er syn på området!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen