543809-2022 - ÄndringSverige-Älmhult: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon upp till 3,5 ton och tillhörande tjänster
Referensnummer: 21/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för operationell leasing av fabriksnya fordon med olika drivmedel, storlek, tjänstevikt och modeller inklusive service och tjänster enligt detta upphandlingsunderlag med tillhörande bilagor. Samtliga krav på fordon kommer att specificeras vid avrop.
Delområden:
- Delområde 1 - Personbilar
- Delområde 2 - Transportfordon (upp till 19 m3)