543831-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Nöd- och säkerhetsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Detektionsutrustning för säkerhetskontroll
Referensnummer: RS 2019-07570
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av detektionsutrustning så som röntgenutrustning, metallbågar samt handhållen detektionsutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35113000 Säkerhetsutrustning, 38582000 Röntgenutrustning för kontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen