543832-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Tapeter och övrig beklädnad
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färg
Referensnummer: 16/151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39190000 Tapeter och övrig beklädnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp ramavtalsleverantör för vårt löpande behov av färg, tapeter och likvärdigt.
Omfattning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Jönköpings kommuns löpande behov av färg, tapeter, penslar och tillhörande verktyg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39191100 Tapeter, 39192000 Textiltapeter, 39224210 Målarpenslar, 44810000 Färger, 44812400 Material för målning och tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen