2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avtal Drift, underhåll och service av hissar
Beskrivning: Upphandlingen avser drift, service och underhåll av hissar, inom beställarens fastighetsbestånd. Avtalstid är två (2) år med möjlighet till förlängning med två + två (2+2) år. Drift omfattar ett serviceavtal som ska säkerställa funktion över tid genom planerat periodiskt- och förebyggande underhåll samt felavhjälpande insatser. Avtalsstart beräknas till 2025-01-01. Avtal avses att tecknas med en leverantör, förutsatt att antal inkomna och godtagbara anbud föreligger.
Intern identifierare: 24/186
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000