543871-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Härnösand: Ultraljudsapparat
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopiskt ultraljud
Referensnummer: 22RS7401
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland ämnar införskaffa en komplett endoskopiskt ultraljuds park för diagnostik och intervention i gastrointestinalkanalen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33168100 Endoskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen