543930-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Cyklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånscykel till anställda i Gävle och Söderhamn
Referensnummer: 8413
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerad upphandling av förmånscyklar, el-cyklar, lådcyklar för Gävle kommun, Gävle Energi AB och Söderhamns kommun.
Detta är en planerad upphandling och omfattningen och tider
Kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras. Beräknad avtals start är 2020-01-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras. Beräknad avtals start är 1.1.2020.