Uppdraget omfattar skolskjutsar för elever till den obligatoriska skolan inklusive särskolan och övriga turer inom skolan verksamheter under schemalagd skoltid. Det kan även förekomma övriga transporttjänster efter beställning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 48 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skolskjuts
6+2 år
ca 80 000 000