Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckmätningsutrustning
Referensnummer: HSN 1086-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar en tryckmätningsutrustning för att utreda misstanke om kroniskt kompartmentsyndrom.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen