2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänster inom Analys och Business Intelligence
Beskrivning: Göteborg Energi avser upphandla en kvalificerad leverantör, en partner, med specialist-kompetens inom Analys- och BI-området för en långsiktig affärsrelation. Upphandlingen innebär ett ramavtal avseende leverans av tjänster till koncernen Göteborg Energi.
Intern identifierare: 25-0073
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000