544057-2021 - ResultatSverige-Falun: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kognitiva hjälpmedel
Referensnummer: RD20/04373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för köp av kognitiva hjälpmedel samt tillbehör och reservdelar för successiva avrop. Ramavtalet gäller för 7-klöverns regioner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1a Tyngdtäcke med punktvis jämnt fördelade tryckpunkter
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för köp av kognitiva hjälpmedel samt tillbehör och reservdelar för successiva avrop.
Del nr: 1b Tyngdtäcke med jämnt fördelade tryckpunkter
Del nr: 1c Tyngdtäcke med jämnt fördelat tryck
ramavtal för köp av kognitiva hjälpmedel samt tillbehör och reservdelar för successiva avrop.
Del nr: 2a Tyngdväst med punktvis jämnt fördelade tryckpunkter
Del nr: 2 b Tyngdväst med jämnt fördelade tryckpunkter
Del nr: 2 c Tyngdväst med jämnt fördelat tryck
Del nr: 3 Enklare tidshjälpmedel för upplevelse av tid
Del nr: 4 Elektronisk kalender utan påminnelse
Del nr: 5 Elektroniska kalender med påminnelse
Del nr: 6 Tids- och planeringshjälpmedel, visuell
Del nr: 7 Programvara för tids- och planeringsstöd
Del nr: 8 Handhållet tids- och planeringshjälpmedel
Del nr: 9 Stationärt tids- och planeringshjälpmedel