Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av biblioteksbuss
Referensnummer: KTN-2019-00806
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144760 Bokbussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bibliotek Uppsala bjuder in till anbudsgivning gällande leverans av en ny biblioteksbuss.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144760 Bokbussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen