Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beställningstrafik bussresor
Referensnummer: 2018-110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställningstrafik bussresor.
Tierps kommun upphandlar ramavtal för avrop av buss inklusive chaufför för bussresor av tillfällig karaktär, t. ex studieresor och skolresor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen