Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externa webbplatser, Sverige
Referensnummer: 17/137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72415000 Webbvärdtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att upphandla en Leverantör för externa webbplatser. Beställaren söker ett långsiktigt samarbete med en Leverantör som kan erbjuda såväl teknisk som kommunikativ expertis. Beställaren har behov av förvaltning och framtida utveckling samt support.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen