See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Glasögon till klienter
Beskrivning: Karlstads kommun upphandlar ramavtal för synundersökning och glasögon till klienter (ASF).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100393:Lot:1