See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av strategisk licenspartner
Beskrivning: PTS har ett behov av en långsiktig avtalsrelation med en strategisk licens-partner som åtar sig att tillsammans med PTS skapa en effektiv licenshan-tering. Licenspartnern ska bistå med inköp av licenser samt rådgivning och uppföljning för att säkerställa ett effektivt licensutnyttjande.
Intern identifierare: 25-00006
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212218 Programvaruutvecklingstjänster för licenshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000