Gävleborg Läns Landsting avser att teckna ett avtal för leverans av ergonomiska tillbehör till datorer. Avrop kommer att ske successivt efter uppkommet behov under avtalstiden. Avtalet inkluderar nedanstående produktgrupper:
— Datamus
— Musmatta
— Ergonomiskt optiskt styrdon med rullstav
— Ergonomiskt optiskt syrdon med styrplatta
— Barmouse
— Underarmsstöd
— Tangentbord
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30237200 Datortillbehör, 30237220 Musmattor, 30237290 Handledsstöd för tangentbord, 30237410 Datormus, 30237460 Tangentbord till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
— Ståmatta
— Fotstöd
— Datortillbehör
— Bordsarmatur
— Övrigt