Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TEKO maskiner till A Härnösand
Referensnummer: 2021-8581
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
TEKO maskiner till arbetsdriften på anstalten Härnösand
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42660000 Verktyg för lödning, hårdlödning och svetsning; maskiner och utrustning för anlöpning och varmsprutning, 42710000 Textilmaskiner, 42715000 Symaskiner
II.2.4.