544255-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Tumba: Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontroll och service av sprinklers och släcksystem
Referensnummer: KS/2022:00180
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal avseende installation, kontroll och service/underhåll av sprinkler- och kökssläcksystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24951220 Brandsläckningsmedel, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 44115500 Sprinklersystem, 45343000 Installation av brandskydd, 45343200 Installation av brandbekämpningsutrustning, 45343230 Installation av sprinklersystem, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen