Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Umeå
Referensnummer: RS 1485-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser städtjänster i Umeåområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 26 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städområde 2
Del nr: 2
Städområde 3
Del nr: 3
Städområde 4
Del nr: 4
Städområde 5
Del nr: 5
Städområde 6
Del nr: 6