2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mark- och anläggningsarbeten Osby kommun
Beskrivning: Ramavtalet omfattar utförande av mark och anläggningsarbeten av varierande storlek inom beställarnas verksamhetsområden för gator, fastigheter, anläggningar och allmän platsmark, samt material, resurser och anslutande tjänster. Typen av uppdrag varierar och kan bestå av ny-, om- och tillbyggnadsarbeten.
Intern identifierare: SBN-2025-00600
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Mark- och anläggningsarbeten Osby kommun