2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Värdetransporter och uppräkning av pengar Region Norrbotten
Beskrivning: Meddelande om frivillig förhandsinsyn gäller tjänsteavtal för värdetransporter och upp-räkning av pengar, enligt 10 kap. 5 § LOU. Region Norrbotten har för avsikt att tilldela kontrakt genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering, enligt 6 kap. 12-19 §§ LOU.
Intern identifierare: 25/180
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000