544406-2018 - ResultatSverige-Kristianstad: Dataplattformar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolsystem BUF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30211300 Dataplattformar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av skolsystem
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30211300 Dataplattformar, 48000000 Programvara och informationssystem, 48190000 Programvara för undervisning, 48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 75121000 Utbildningsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av skoladministration, frånvaro och närvaro, schemaläggning och lärplattform